Najczęściej wykonywane zabiegi dentystyczne

Kiedyś wizytę u dentysty kojarzyliśmy z bólem i dyskomfortem. Wiele osób dosłownie się tego bało. Dziś coraz bardziej zaczynamy rozumieć, że lepiej zapobiegać niż leczyć. W ramach profilaktyki możemy też liczyć na zabezpieczenie naszych zębów. Lekarz może na przykład zalakierować nasze zęby, czyli pokryć specjalnym lakierem z fluorem. Będzie to chronić zęby przed próchnicą, bakteriami i uszkodzeniami. Jeśli już posiadamy w nich drobne ubytki, czy też szczeliny i przez to jesteśmy narażeni bardziej na dalsze problemy, warto zdecydować się na zabieg lakowania, czyli wypełniania tych szczelin. Jeśli cierpimy z powodu bólu, jest to już na pewno wyraźny sygnał, aby wybrać się do dentysty. Gdynia oferuje nam na szczęście niezwykle bogatą ofertę gabinetów (dentysta-stomatolog.com – Gdynia), w których zawsze możemy liczyć na znieczulenie. Nie obejdzie się bez niego, jeśli chcemy się pozbyć bólu – najczęściej w takim wypadku konieczne jest leczenie kanałowe, które musi być przeprowadzane w znieczuleniu miejscowym. Lekarz usuwa wtedy toksyny z kanalików zębowych, a następnie dewitalizuje zęba czyli umartwia jego miazgę. Dzięki temu tracimy w niej czucie i ból przestaje nam dokuczać.

W przypadku poważnych problemów i dużego zniszczenia najczęściej dentyści polecają usunięcie zęba. Często też doradzają usuwanie ósemek czyli tak zwanych zębów mądrości – ponieważ z racji ich położenia trudno jest o nie zadbać i często na nich właśnie pojawiają się ubytki. W przypadku usunięcia zęba nie musimy się martwić o estetykę – tutaj z pomocą przychodzi nam kosmetyka dentystyczna. Możemy w miejsce braku wstawić porcelanowy most lub tytanowy implant. Bez wątpienia musimy się zdecydować na któreś z nich, ponieważ w innym przypadku grożą nam wady zgryzu. Jeśli chcemy się przed nimi uchronić, warto zdecydować się na uzupełnienie braku. Przede wszystkim jednak zawsze najważniejsza jest profilaktyka. Dzięki wizytom kontrolnym możemy oszczędzić sobie bólu oraz późniejszych nieprzyjemnych zabiegów. Dentyści dysponują w tej chwili o wiele bogatszym zakresem usług, dzięki którym możemy cieszyć się pięknymi i zdrowymi zębami. Nie powinniśmy zatem się ich bać, ale odwiedzać regularnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>