Depilacja brazylijska – o co właściwie chodzi?

W sezonie letnim króluje moda na bikini – zwłaszcza na piaszczystych nadmorskich plażach. Praktycznie każda kobieta już od wczesnej wiosny wciela w życie kolejne plany odchudzania, byleby tylko wejść w strój kąpielowy w wymarzonym rozmiarze. Niestety, wiele pań cierpi również na nadmierny przyrost owłosienia w okolicy łonowej, gdzie nie wystarczy ani zwykła maszynka, ani tradycyjny krem do depilacji kupiony w markecie za kilka złotych. Oprócz depilacji należy pamiętać o odpowiednich zabiegach kosmetycznych na lato.

Co wówczas robić?

Coraz większą popularność na polskim rynku usług kosmetycznych zyskuje depilacja brazylijska. Polega ona na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych (nie tylko tego, które wystaje poza obręb bikini). Zabieg ten przeprowadzany jest przy pomocy rozgrzanych plastrów z woskiem. Pomimo, iż bywa bolesny, to nie brakuje chętnych kobiet gotowych wiele poświęcić dla nieskazitelnej urody. Alternatywą dla tradycyjnego rozgrzanego wosku jest pasta cukrowa. Przewyższa ona wosk tym, że jest o wiele bardziej gęsta, dzięki czemu zamiast rozlewać się po wrażliwej skórze o wiele lepiej łapie mieszki włosowe. Pasta cukrowa jest również łatwiejsza w usunięciu niż wosk – łatwo odchodzi nie podrażniając skóry. Ten rodzaj depilacji polecany jest głównie dla pań posiadających bardzo wrażliwą skórę oraz dla alergiczek – pasta cukrowa wykonywana jest na bazie naturalnych składników, dzięki czemu nie powinna posiadać żadnych właściwości uczulających.

Jak wygląda zabieg depilacyjny?

Aby depilacja brazylijska mogła dojść do skutku, to włosy łonowe muszą osiągnąć długość przynajmniej pół centymetra. Aby zabieg był maksymalnie skuteczny, to na kilka dni przed depilacją zaleca się zaprzestanie stosowania balsamów do ciała w okolicy, w której ma być przeprowadzona depilacja. Podczas zabiegu kosmetyczka nakłada odpowiednią ilość wosku lub pasty na skórę, a po ich zaschnięciu delikatnie usuwa je wraz z niechcianym owłosieniem. Skuteczność depilacji brazylijskiej jest bardzo wysoka – jej efekty utrzymują się nawet do kilku tygodni. Warto pamiętać o tym, że często powtarzany zabieg depilacyjny osłabia strukturę włosa, dzięki czemu z czasem się one przerzedzają.

Przed udaniem się na zabieg warto wcześniej sprawdzić salon kosmetyczny w Mielcu (https://swiaturody.com/mielec,kosmetyczka,9.html), w którym ma się on odbyć. Najlepiej sprawdzić na forum internetowym, które gabinety mają najwięcej pozytywnych opinii. Można je znaleźć po wpisaniu w przeglądarkę internetową zapytania “kosmetyczka Mielec”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>